spiral
11 دی 1401 - 09:52

مرکز منطقه‌ای آموزشی تاب‌آوری زلزله برای غرب و مرکز آسیا در تهران تاسیس می‌شود

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی با تاسیس مرکز منطقه‌ای آموزشی و پژوهشی مدیریت خطرپذیری و تاب‌آوری زلزله برای غرب و مرکز آسیا در تهران موافقت کردند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز 11 دی در روند بررسی گزارش کمیسیون آموزش در مورد لایحه موافقتنامه بین جمهوری اسلامی ایران و یونسکو در خصوص تأسیس مرکز منطقه ای آموزشی و پژوهشی مدیریت خطرپذیری و تاب آوری زلزله برای غرب و مرکز آسیا در پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله(پژوهشگاه) تهران، به عنوان مرکز گروه 2 تحت حمایت یونسکو با تمرکز بر مدیریت کاهش خطرپذیری بلایا که از سوی شورای نگهبان اعاده شده است، با این گزارش موافقت کردند.

لایحه «موافقتنامه بین جمهوری اسلامی ایران و سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد (یونسکو) درخصوص تأسیس مرکز منطقه ای آموزشی و پژوهشی مدیریت خطرپذیری و تاب آوری زلزله برای غرب و مرکز آسیا در پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله (پژوهشگاه)، تهران، به عنوان مرکز گروه (۲) تحت حمایت یونسکو با تمرکز بر مدیریت و کاهش خطرپذیری بلایا» در تاریخ 1400/03/30 در مجلس شورای اسلامی اعلام وصول شد. این لایحه بعد از بررسی در کمیسیون های ذی ربط مجلس در جلسه علنی مورخ 1401/08/18 به تصویب رسید و جهت طی ادامه فرآیند قانونی به شورای محترم نگهبان ارسال گردید. شورا نیز پس از یک نوبت استمهال این مصوبه را در تاریخ 1401/09/09 مورد ارزیابی قرار داد و نظر خود را اعلام نمود. 

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 946942